Новини
Як калуські ліцеїсти та Сковорода Словенію підкоряли
Калушани успішно популяризують Україну за кордоном. І неабияк, а з допомогою театру та феномену Григорія Сковороди! Нещодавно з важливої культурної місії повернулося учнівство Калуського ліцею імені Дмитра Бахматюка, активні учасники й учасниці гуртків “Словограй” і “Фолькльористика” Івано-Франківського обласного відділення МАН – Суханик Амалія, Бикович Анна, Федун Марія, Сушко Софія, Кулик Тарас, Митровцій Дарія, Митровцій Мирослав разом зі своїми педагогами — Віталієм Півтораком та Ганною Феленчак. Вони побували в кількох містах Словенії, де не тільки виступали зі сцени з виставою, але й співали гаївки та виготовляли національні та великодні сувеніри.
Велика МАНівська родина Прикарпаття щиро вітає нового очільника Міністерства освіти і науки України
Шановний пане Оксене! Очолюваний Вами Національний центр «Мала академія наук України» у тісній співпраці з Івано-Франківським обласним відділенням МАН України дала вагомі результати. Тисячі школярів пройшли через школу МАН, сотні стали переможцями ІІ і ІІІ етапів конкурсу-захисту, десятки - переможцями міжнародних конкурсів та олімпіад, стипендіатами Президента України. А участь у різноманітних заходах дала можливість учням і педагогам побачити нашу рідну наукову Україну, відкрила шлях юним обдаруванням до світової науки. Цінуємо Вашу мужність і патріотизм, високий професіоналізм і самовіддачу, постійну всебічну підтримку і лідерські якості. Саме зараз в тилу України на вістрі складних подій потрібні такі досвідчені креативні керівники. Адже створення ефективного освітнього простору для дітей та педагогів стане запорукою відбудови та розвитку успішної держави. Поважаємо і підтримуємо. З Богом до перемоги!
Шевченківські дні в гуртках МАН
Керівник гуртка історії України Івано-Франківського обласного відділення МАН України Андрій Яворський разом із юними дослідниками провели дискусійну панель на тему "Тарас Шевченко: ідол, символ чи зброя?". Під час дискусії розглянули ставлення до Шевченка як до "ідола" (на прикладі СРСР) та як до "символу" боротьби за визволення України (в українському національному русі). Крім того, гуртківці акцентували увагу на сучасному етапі російсько-української війни та на роль Шевченка-"зброї" (використання його постаті та уривків з творів в інформаційній війні). Манівці поділились своїми думками з цього приводу.
Підсумки проведення II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2022/2023 навчальному році
Відповідно до наказів департаменту освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 21.12.2022 року No 317 «Про проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2022/2023 навчальному році та від 22.02.2023 року No 72 «Про затвердження журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2022/2023 навчальному році», 25-26лютого 2023 року проведено II етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в дистанційній формі (онлайн). Конкурс проводився в 53 секціях.
ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України
25-26 лютого 2023 року відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Учасниками представлено 205 досліджень. Участь у конкурсі взяли учні із 21 освітнього закладу територіальних громад області та з 4 закладів обласного підпорядкування. Вітаємо переможців та їх наукових керівників.