Логотип

Івано-Франківське обласне відділення МАН України

Адреса:

вул. Шевченка, 79, к. 101,

м. Івано-Франківськ, 76018

E-mail: man.if@ukr.net

По досвід до Тисмениці

07 жовтня 2024 року відбувся семінар-практикум для педагогічних працівників Івано-Франківського обласного відділення Малої академії наук України «Полівекторність дослідницьких проєктів секції релігієзнавства як важлива складова формування духовно-моральної компетентності учнів-членів Малої академії наук України» у рамках інформаційно-методичного кластера «Кращі практики формування наукового потенціалу учнівської молоді в територіальних громадах Прикарпаття: можливості обміну досвідом і співпраця»  на базі гуртка теології, релігієзнавства та історії релігії (керівник Богдан Нагорняк), що працює у Тисменицькому ліцеї Тисменицької міської ради. Учасниками заходу були педагогічні працівники з Івано-Франківської, Городенківської, Калуської, Рогатинської, Поляницької, Тисменицької територіальних громад. Педагоги однодумці мали чудову нагоду поспілкуватися та поділитися професійними навичками і здобутками у справі формування юних науковців.

Учасники семінару зустрілися з міським головою Тетяною Градюк, яка розповіла про підтримку обдарованих дітей та їхніх наукових керівників у закладах освіти Тисменицької міської ради, спілкувалися із директором Тисменицького ліцею Оксаною Білінською про методи і форми заохочення до наукової роботи учнів та педагогів. Цікавим було представлення членів учнівського самоврядування та роботи гуртка ДІЛ «Сузір'я» імені Героя України Леоніда Каденюка Тисменицького ліцею. Також учасники семінару відвідали Тисменицьку центральну бібліотеку та Музей історії міста Тисмениці імені Степана Гаврилюка.

Богдан Нагорняк, керівник гуртка обласного відділення МАН поділився досвідом роботи та розповів про можливість використання сакрально-духовної спадщини міста Тисмениці для написання науково-дослідницьких робіт, ознайомив педагогічних працівників з храмом Святого Миколая, церквою Різдва Пресвятої Богородиці – сакральною перлиною  Прикарпаття, про історію якої слухачка гуртка Ангеліна Гура писала науково-дослідницьку роботу. Слухачі гуртка теології, релігієзнавства та історії релігії були нагороджені  подякою обласного відділення МАН України за активну участь у заході.

На завершення семінару учасники побували у Марійському духовному відпустовому центрі у Погоні та обмінялися власним досвідом удосконалювати форми і методи роботи для формування духовно-моральної компетентності обдарованих дітей.